Byt podľa svojich predstáv podľa štýlu

Dnes máme voľno je štátny sviatok 17 november ale predsa som sa rozhodla písať články ani by človek neveril že je to 34 rokov ako sme robili manifestáciu ale nič sa dokopy nezmenilo skôr k horšiemu jedine výhoda je tá že kto má peniaze môže cestovať spoznávať krajiny. Ale poďme hlavnej téme byt dnes kto má nahrabane peniaze alebo akože hypotéky aj to veľakrát neverím lebo ľudia nikdy nemali také veľké príjmy ako dnes no niekedy sa čudujem že za čo také domy, vili si postavia dajú postaviť na kľúč že sa človeku rozum zástava tam vidieť tu nenažranec kto bude prvý aká prestíž hnus neznášam mamonu a predbehovanie taký bazén pred domom alebo za domom minimálne 5 áut vo dvore a tie exteriérové dizajny domov niekedy des a hrôza idem sa popučiť od smiechu tie obklady drevené čo si ľudia dávajú ako v dobe kamennej teraz ta výzdoba okolo hotoví cirkus žiadaná jednoduchosť skromnosť žijeme hnusný konzumný spôsob života.

domček v prírode

Opičíme sa po západných krajinách sveta. Na druhej strane sa pozrime my ľudia chceme mať všetko na úkor životného prostredia ktoré trpí za nás je totálne zdevastované v mori plávajú odpadky samé skládky odpadov všade  vyrubujeme stromy hazardujeme ale raz sa nám príroda vypomsti. Veď samí vidíme aké pohromy sa dejú. Dnešný ľudí si nič nevážia len hmotu voľakedy ľudia žili skromne a boli spokojní. Moja mama pred takmer 40 rokmi predala po rodičoch dom to vám bol na tú dobu dom ako vila čo mali moji starý rodičia na tú dobu to bol luxus to je pomaly a isto 72 rokov teraz tam býva bývali starosta obce. Čo som počula že majú to prerobené tak bezbariérovo a majú tam mramorové stĺpy no pravdu povediac mne sa to nepáči vo vnútri no podľa gusta žiaden každého z nás. Moji starý rodičia mali obrovskú záhradu aj dvor obrovské množstvo kvetou to vám bola nádherná len 200 koreňov ruží ako rozprávková aleja ja kvety milujem ale sme v bytovke a nemáme balkón tak len pár mám kvetou a zelene milujem Orchidey.

skromnosť či prehnaný luxus

Moji starý rodičia by mali už vyše 100 rokov keby žili samí si všetko nadobudli krvopotne môj starý otec bol voľakedy vedúci oddelenia pôsobil ako riaditeľ uholných skladov vo Vrábľoch predával a objednával ľudom uhlie v tej ťažkej dobe on bol vtedy vážená osoba ony veľmi skromne na začiatku žili lebo prežili obe vojny boli narodeniny 1916 rok aj stará mama to boli ľudia s veľkým srdcom nie ako dnes vidia len mamonu a seba. Fakt keby sa sem dali pridávať fotografie dala by som dom mojich starých rodičov aj ako vyzeral znútra zariadení na tú dobu luxus všetko si zohnali kúpili môj starý otec autá prerábal staré aj predával bolo to jeho koníček on bol ako obchodník vedel v tom chodiť bol šikovný nadobudol si všetko mal síce aj známosti ale to bolo úplne iné ako v dnešnej dobe keď sú plné obchody aj internet.

About the Author

You may also like these

No Related Post