My sme lekári nášho tela

Naše zdravie je hlavne vecou nášho postoja. Nie lekár je totiž zodpovedný za naše zdravie, ale sme to práve my. Máme to plne v rukách, vieme ale čo robiť? Ako naturopatka a diagnostička celostnej medicíny som sa stretla s rôznymi prípadmi. Často sa ale opakujú práve také zdravotné problémy, ktoré sú dôsledkom nášho nesprávneho životného štýlu. A ja sa dookola opakujem a vysvetľujem, ako riešiť komplikácie chronických ochorení či akútnych stavov. Je zaujímavé sledovať, ako sa ľudia ohradzujú pri priznaní problému. – Ale ja viem, že by som mala piť viac vody. – Na otázku prečo to teda nerobí, dokáže pacientka chŕliť jednu výhovorku za druhou.

počuli ste už o naturopatii? Je to odbor komplexného vzdelania

Mojou prácou je zmiernenie zdravotných komplikácií a odstránenie zdravotného problému. Bez pomoci samotného pacienta to ale nie je možné. Som teda ako učiteľ, ktorý účí svojich žiakov nové učivo. Vysvetliť človeku, že nie lekár je zodpovedný za to, že trpí aterosklerózou a liečba nemá také úžasné a rýchle účinky ako by pacient chcel – je niekedy ťažký oriešok. Postupne sa ale dopracovávame ku koreňu problému a spoločne ho riešime. Pacient sa učí, ako sa stravovať, aké byliny mu pomôžu pri danom probléme a hlavne – ako predchádzať ochoreniam. Práve na tomto základnom pilieri je postavená prírodná medicína. Musíme poznať svoje telo.

Zdravý životný štýl je rozhodnutie na celý život - ale musíte vedieť ako na to

Musíme poznať dôsledky nezdravého životného štýlu, aby sme si dokázali udržať pevné zdravie. Prečo asi naši predkovia nepoznali toľko chorôb? A nebolo to kvôli menej odbornej lekárskej obci. Bolo to preto, lebo ich stravovanie bolo striedmejšie a zložky stravy boli iné ako dnes. V ich jedálničku mala miesto voda a bylinkové čaje. Mali viac pohybu a menej chronického stresu. Nie je ťažké sa liečiť alternatívnymi formami medicíny. Musíme ale poznať pozadie problémov a nekúskovať a izolovať problém iba do jednej oblasti. Treba telo brať ako celok. Zodpovednosť za naše zdravie je plne v našich rukách a je iba na nás ako k nemu pristúpime. 

About the Author

You may also like these

No Related Post