Poznáte plastové palety?

Dobre známe palety zastávajú dôležitú úlohu v plánovaní rozloženia priestoru v skladoch. Vďaka nim dokážeme previeť viac tovarov naraz a ekonomickejšie. Plastové palety sú mimoriadne obľúbeným obalovým materiálom na skladovanie a distribúciu tovarov. Nakoľko sme si v posledných rokoch uvedomovali čoraz viac aké neefektívne a miestami aj nebezpečné sú palety nekvalitných materiálov. Ani drevené palety, ktoré sú tu s nami niekoľko desiatok rokov nie sú úplne tou správnou voľbou. Iste majú svoje pozitívne vlastnosti ale otázkou ostáva, či tieto prevyšujú tie negatíva ktoré stoja na druhej strane mince. Majú síce menšiu cenu a vyrábajú sa z kvalitného dreva no…

plastové kontajnery a palety

Ich výroba je neekologická lebo na výrobu paliet sa používa drevo – teda rúbanie stromov v tomto storočí by sa malo obmedziť na minimum z pohľadu ekológie a zachovania prijateľných životných podmienok na Zemi. Napriek svojej pevnosti nie je možné ich využívať opätovne dlhší čas, pretože rýchlo strácajú na svojej kvalite. Drevo je savý materiál, nie je teda vhodný do všetkých podmienok. Dlhodobá vlhkosť môže zapríčiniť bujnenie plesní a hnitie dreva, ktoré sa rozpadá a stráca svoju účelnosť. Nehovoriac o rizikách s viac – krát použitými drevenými paletami – úraz dovozcu, skladníka, koncového zákazníka. Drevo sa štiepy a nie je až tak odolné nárazom ako iné materiály.

plastové palety

Je preto isté riziko zranenia manipulujúceho pracovníka. V niektorých spoločnostiach si začali uvedomovať, že efektivita dopravy a skladovania sa odvíja aj od obalov. Vyvinuli preto kvalitné plastové materiály, ktoré v sebe spájajú šetrenie nákladov, ľahšiu manipuláciu, jednoduché čistenie, možnosť recyklácie a prispôsobenie aktuálnym trendom a potrebám na trhu. Tak začali vznikať nové modelové rady plastových paliet Schoellerallibert, ktoré svojou kvalitou tie drevené jednoducho predčia vo viacerých ohľadoch. Spoločnosti Schoeller Allibert totižto záleží nielen na efektívnej logistike ale aj na cielenom znížení uhlíkovej stopy a pomoci zachovania ekologických zásah pri automobilovej doprave.

About the Author

You may also like these