Memory pena vo vašom matraci zaručí pohodlie pre spánok

Pohodlný spánok je veľmi dôležitá vec v našom živote. Jednak dostatočný a zdravý spánok a jednak to, aby sme sa dokázali dobre uvoľniť a pohodlne zaspať. To vo veľkej miere ovplyvňuje aj to, aký máme vlastne matrac. Matrac môže byť v zásade buď pružinový alebo penový. Každému vyhovuje niečo iné a mali by sme si vybrať podľa seba. V niektorých prípadoch je lepšie vybrať si pružinový matrac a v niektorých zase penový matrac. Ortopedické matrace môžu byť aj pružinové aj penové matrace. Ortopedický matrac je špeciálne tvarovaný a má veľmi dobrý zdravotný vplyv na chrbticu alebo kĺby. Penový matrac sa väčšinou skladá z viacerých druhov memory peny, ktorá sa špeciálne tvaruje. Na takomto matraci sa vám bude spať veľmi pohodlne.

matrac

Dôležitý je aj výber tvrdosti matraca a to si môžete nechať poradiť od profesionálov v SEGUM predajniach. Tvrdosť matraca sa dá zvažovať podľa stavu tela, kĺbov, chrbta, toho akú má človek postavu a váhu,čis portuje alebo veľa sedí, jednoducho podľa individuálnych vlastných potrieb. V niektorých prípadoch je výodnejšie mať matrac, ktorý je tvrdší a inokedy zase mäkší alebo stredný.

matrac a žena

Niektoré matrace sa dajú používať aj obojstranne. Tak si prakticky môžete meniť strany podľa toho, čo sa vám aktuálne hodí viacej. Niekedy naše telo potrebujú mäkší podklad, aby sa mohlo lepšie zaboriť a uvoľniť a niekedy zase naopak tvrdší matrac ddá nášmu telu pevnú oporu a možno menšie bolesti.

Penové matrace sa telu prispôsobia. Memory pena sa dokáže tvarovať podľa nášho tela. Telo sa tak výborne uvoľní a je veľká pravdepodobnosť, že sa u aj lepšie bude spať alebo zaspávať. Zvlášť ak máte s týmto problémy, skúste vymeniť matrac a často prezliekať obliečky. Váš spánok iste potom nadobudne na kvalite a budete tak viacej oddýchnutejší a spokojnejší. V SEGUMe nájdete všetky tieto možné varianty matracov a môžete si ich objednať podľa rôznych parametrov a takpovediac na mieru.

About the Author

You may also like these

No Related Post