Tantra ako liek na smútok

Asi to už zažil každý, no niekto to žiaľ zažíva intenzívnejšie a častejšie. Vravíme o období, ktoré by sa dalo prirovnať k depresii alebo povedané miernejšie, k celkovej telesnej aj psychickej únave. O strate chuti tešiť sa z bežných vecí. Akosi sa nevieme na nič sústrediť a cítime, že potrebujeme si dopriať chvíľu sami pre seba a nájsť niečo, čo by nás opäť postavilo na nohy.

Smutný muž pri okne

Vlastne asi niet človeka, ktorý by niekedy takéto obdobie nezažil. Vtedy je ale potrebné vedieť alebo hľadať, čo nám chýba a čo by nám mohlo vrátiť chuť do života. Ak vás nenapadá nič konkrétne, tak potom môžete skúšať rôzne bežné veci, ako napríklad dobrú uvoľňujúcu masáž. Je totiž zlé, ak sme v tom depresívnom stave, nakoľko vtedy sa nám oveľa horšie zvládajú každodenné povinnosti a prekážky. Akoby sme to neboli my. Je to skutočne o ničom vstávať do ďalšieho dňa len preto, aby sme ho zas nejako horko ťažko bez radosti a s trápením prežili. U niekoho takýto stav trvá niekoľko dní, u iných zas niekoľko mesiacov. Všeobecne najhoršie to býva v strede daždivej jesene a potom po vianočných sviatkoch, kedy nás už čaká každý deň len tma a zima. Nedostatok Slnka a pohybu na čerstvom vzduchu.

Muž s cigaretou, zima

Ale vždy je nádej a vždy je cesta, ako sa z toho dostať von a napraviť ten život k lepšiemu. Nič netrvá večne, vyžaduje si to len svoj čas. Určite to zažil zrejme každý, že okrem tých zlých dní prídu potom zas aj dni veselšie. Kedy sa zas vieme tešiť zo života a sme celkovo v pohode. Dôležité je vedieť si nájsť čas sám pre seba a venovať energiu tomu, čo nám spraví dobre. Možno si ten čas neviete nájsť okamžite, ale snažte sa vychutnať si každú možnú voľnú chvíľu. Postupne si začnete vedieť viac užívať. A to napríklad už spomenutým premasírovaním celého tela.

Senzuálna masáž je preto ten správny liek. Naučí vás počúvať potreby vášho tela a vďaka masáži odblokovať telesné, psychické a sexuálne bloky.

About the Author

You may also like these