Na svoju posteľ si vyberajte iba kvalitný matrac

Spánok je jedným z faktorov, ktoré dokážu vplývať na celkovú kondíciu organizmu človeka, jeho kvalita a dostatok sú podstatné v boji s nervozitou, psychickým napätím, priberaním na hmotnosti či bolesťami chrbtice alebo hlavy. Výroba postelí a matracov spolu s roštmi je spojená so stavbou tela človeka, a to tak, že návrhy ich tvarov a zloženia musia vyhovovať telesnej konštrukcii osoby, ktorá na ňom bude ležať, správne podporiť tú časť tela, ktorá si to vyžaduje, preto sa tieto produkty vyrábajú pružinové matrace Segum.sk vo viacerých variantoch. SEGUM je spoločnosť, od ktorej si môžete kúpiť kvalitné postele, matrace aj rošty pre svoj pohodlný a zdravý spánok.

Priestor aj posteľ ovplyvňujú kvalitu spánku

Z viacerých typov matracov od výrobcu SEGUM sú pružinové matrace jedna skupina s ortopedickým efektom, dosiahnutým využitím pružiny, ktorá sa čalúni rozličnými druhmi materiálov na základe typu daného matraca. Bonell je základný typ pružiny, pri spaní je však citeľne tvrdšia, na optimálnu tvrdosť matraca sa však používa drôt hrúbky 2,2mm, no ak chcete dosiahnuť presnú tvrdosť matraca alebo zónovú pružinu je vhodné skombinovať drôty dvoch hrúbok.

Zloženie matraca je podstatné

Dlhá životnosť pružinových matracov je zabezpečená ochranou pružín od zvyšných častí matraca obalením lisovanou platňou z kokosového vlákna, takže vo všeobecnosti sú matrace, ktoré majú jadro z pružiny Bonell výnimočne dlhú životnosť. Jedným z typov pružinových matracov je SEGUM 50L, ktorý pozostáva zo zónovej PROZONE Bonell pružiny, chránenej lisovanou gumokokosovou doskou, nazývanou LISTEX. Táto doska tvorí jednu stranu matraca a na druhej je čalúnenie platňou z latexovej peny hrúbky 50mm, táto strana je stredne tvrdá a na opačnej, teda na strane gumokokosu je tvrdá. Matrace majú výšku do 20cm, má strednú H3 a tvrdú H5 stránku, nosnosť do 140 kilogramov a pod neho je vhodný nepolohovateľný lamelový alebo pevný drevený rošt. Výber zo širokej ponuky matracov tejto spoločnosti dáva priestor širokej základni spotrebiteľov na nákup tých najkvalitnejších výrobkov.

About the Author

You may also like these