Senzory pohybu dokážu dať žiarovke pokyn, aby sa rozsvietila

Ekologické povedomie sa medzi ľuďmi zvyšuje, stále viac sa ich vyberá cestou udržateľnosti, zaobstarávajú si produkty maximálne priateľské k životnému prostrediu, a tiež ekonomicky výhodnejšie, šetriace energie a zároveň aj ich peňaženky. Každodenné úkony sa časom zmenia na rutinu, a tou je aj zapínanie osvetlenia v priestoroch, kde trávime veľa času. Intenzita, akou sa osvetlenie používa, má vplyv aj na jeho životnosť, preto je dôležité na to myslieť pri výbere vhodného typu. LED technológia sa ujala led ziarovka s pir senzorom hlavne pri výrobe osvetlenia, ktoré bežne používame doma, v kanceláriách, ale aj v iných komerčných priestoroch či v exteriéri. Táto technológia je známa svojou vysokou efektívnosťou, čistotou odtieňa svetla a odolnosťou voči nepriaznivým vonkajším vplyvom.

Špicatý typ žiarovky má tiež výhody

LED žiarovka E27 12W/1000lm, klasik s PIR senzorom, patrí ku kvalitným výrobkom, čo sa prejavuje hlavne dlhou životnosťou, v tomto prípade až 25 – tisíc hodín svietenia. Intenzita vypínania a zapínania na životnosť nemá podstatný vplyv, žiarovky sa ihneď rozsvietia, nepotrebujú čas na zahrievanie, každá je vybavená SMD LED čipom a sú schopné prevádzky aj pri poklese teplôt na veľmi nízke hodnoty.

Dizajny nás stále dokážu prekvapiť

Okrem iného majú zabudovaný aj PIR senzor s dosahom 8 metrov a uhlom detektora až 110°. Súčasťou je súmrakový senzor, ktorý bráni zapínaniu žiaroviek počas denného svetla. Po aktivácii dokáže žiarovka svietiť ešte 60 sekúnd, je však nutné nainštalovať ju tak, aby bol senzor odkrytý a mohol reagovať na pohyb. Závit je v type E27, farba svetla môže byť v teplej či studenej bielej, žiarovka tohto typu netvorí stratové teplo a vyžarované svetlo je rovnomerné. Neovplyvňuje ju ani chvenie či možné otrasy, svietiť bude stále, dokonca aj pri teplotách do +100°C a v mrazoch do -40°C. Výhody LED žiaroviek sú nespochybniteľné, dosiahnete nimi veľmi príjemné osvetlenie, môžete si v interiéri vytvoriť atmosféru podľa seba, osvetliť si môžete aj dvor, garáž, fasádu domu a podobne, vašej peňaženke to nedá veľmi zabrať a aj príroda sa vám poďakuje.

About the Author

You may also like these