Srdce domu

Celá rodina obýva túto miestnosť. Kuchyňa. Miestnosť, v ktorej to žije. Každý si v nej má nájsť svoje miesto. Mal by ho tam mať. Je to druhá miestnosť (po obývačke), kde sa stretáva celá rodina pokope. Trávia tu čas pri stolovaní. Jedlo ľudí spája. Prebehol jeden výskum, ktorý potvrdil to, že keď sa rodina stretávala pravidelne pri večeri, tak to pomohlo utužiť rodinné vzťahy a pohodu. Keď sa nestretávali, tak rodina spolu nedržala, vznikali zbytočné hádky a konflikty, ktorým sa dalo predísť. Takou jednoduchou vecou ako je spoločná večera. Pritom nemusí byť spoločná večera každý deň, ak na to nemáte podmienky, stačí aj spoločný nedeľný obed. Aj to vie spraviť zázraky. Menšie, ale spraví.

mama s koláčom

Tým, že sa tu stretáva celá rodina, aj výber kuchynských komponentov by mal patriť do kompetencie celej rodiny. Nielen hlavy rodiny alebo osoby, ktorá tu najčastejšie varí, či pripravuje iné pokrmy. V tejto miestnosti treba dať na výber všetkých členov domácnosti. Napríklad detskú izbu si každý zariadi sám, ale kuchyňu berte ako spoločný projekt. Deti vyberú stôl so stoličkami, ktoré sa im zdajú najlepšie. Starí rodičia vyberú chladničku, aj tak starký do nej najčastejšie pozerá. Manžel vyberie sklenenú pracovnú dosku LMmont.sk, po ktorej sa už dlhšiu dobu obzerá. Je to moderný doplnok, ktorý vyzerá výborne a hodí sa do každej modernej, ale aj obyčajnej kuchyne.

umývadlo v kuchyni

Ozvláštni a spestrí aj bežné prevedenie kuchynskej linky. A manželka – matka môže pokojne vybrať všetko ostatné. Prípadne si zaveďte hlasovací systém. Mama vyberie návrhy a dá za ne hlasovať. Spoločne teda vyberiete dizajn, prevedenie, spotrebiče, či iné doplnky do kuchyne. Bývate tam predsa všetci a tak sa na tom môžete podieľať naozaj všetci. Celá rodina. Aj takáto aktivita vás zosúladí a združí. Aj deti budú mať pocit hrdosti, že boli užitočné pri výbere. Treba sa snažiť vzťahy zlepšovať a nie ich hrotiť. Práca na pokojnom rodinnom živote je na nezaplatenie. Vyplatí sa vám určite do budúcna. To dobré, čo vložíte do svojich detí sa vám vynásobí a vráti. Verte tomu.

About the Author

You may also like these