Ponúknite návšteve zeleninovú šťavu ako pokrm aj nápoj

Keď k vám zamieri návšteva, napríklad vaši príbuzní z východného Slovenska alebo z Moravy, srdečne sa uvítate a potom návšteve ponúknete niečo na zub a tiež vhodné nápoje. Pripijete si s nimi na zdravie a možno si neuvedomíte, že pokiaľ sa jedná o nápoj alkoholický, že je pripíjanie alkoholom na zdravie úplne protichodné.

mrkvová šťava

Čo to tentokrát zmeniť a ísť lepšou cestou, tou prirodzenou a prírodnou? Napríklad návšteve ponúknete pomarančový džús, kvalitný pasterizovaný výrobok zo stopercentného koncentrátu, alebo zeleninovú šťavu, taktiež iba pasterizovanú. Môže to byť napríklad šťava mrkvová, zelerová, kapustová, z červenej repy, alebo uhorková. Každá z nich obsahuje veľmi veľa výživných látok a pripíjať si s nimi na zdravie je skutočne platné a správne.

zeleninové šťavy
Pamätajte tiež na to, že zeleninové šťavy sú nielen nápoj, ale aj potravina. Môžete sa o tom presvedčiť aj v pojednaní Normana Walkera, ktorý zasvätil štúdiu pôsobenia zeleninových a ovocných štiav na ľudský organizmus svoj život.

Ako sa zeleninové šťavy dopravujú na trh – spracovať a dopraviť zeleninovú šťavu na trh nie je vôbec jednoduchý proces, pretože akonáhle začnete https://www.prozeny.cz/clanek/5-veci-ktere-zjistite-o-partnerovi-az-kdyz-spolu-zacnete-bydlet-10785 zeleninu drviť alebo zbavovať tekutiny, tá sa začne ihneď rozkladať a ak ju ponecháte len niekoľko desiatok minút pri izbovej teplote, bude už znehodnotená a úplne nevhodná na konzumáciu. Preto je nutné postupovať veľmi rýchlo a precízne.

Výborne sa k tomu hodí prepravný kontajner schoellerallibert.com, jedná sa o plastový hranolový box s úžitkovým objemom napríklad tisíc litrov, do ktorého sa vloží jednorazová plastová vložka – fólia, a tá sa ihneď vyplní šťavou, ktorá putuje k ďalšiemu spracovaniu v chladiacich či mraziacich zariadeniach. Niektoré šťavy alebo drene sa môžu zmraziť, iné sa stáča do vhodných obalov a podrobujú pasterizácii. Tým je zaručené, že zákazník dostane vysoko kvalitné výrobky, v ktorých zostáva väčšina vitamínov a ďalších cenných látok.

About the Author

You may also like these